Fajna restauracja włoska Kraków

Dobra kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Spośród licznych opcji, które oferuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do makaronu. włoska restauracja bez glutenu Kraków Ryby, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść każdego dnia.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film