jak ćwiczyć mięśnie kegla kulkami

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla po porodzie

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli zostaną one porządnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, najczęściej wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z nieraz wolno także ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, aby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i sklepach wolno aktualnie kupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają idealne efekty. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Panie, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik podczas porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się również problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.