suplementy na menopauzę

Pomimo, iż coraz więcej kobiet i to w różnym wieku zwraca uwagę na to, aby jedzone posiłki były odżywcze, często, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki mineralne. Ponieważ dziedzina suplementów ciągle jeszcze podlega przemianom, wielkość asortymentu może stanowić problem.
Warto więc mieć świadomość, czym kierować się przy nabywaniu preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Preparat suplementacyjny nie może być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że pewnych składników mineralnych czy witamin nie jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z pożywieniem. Dobierając odżywkę można uciec się do konsultacji farmaceuty lub innej kompetentnej osoby. Dobrze mieć na uwadze swój wiek. Innych elementów potrzeba organizmowi nastoletniej dziewczyny, a zupełnie innych – trzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
co to jest leucyna opisaliśmy w naszym artykule
Z pomocą odpowiedniego leku suplementacyjnego mamy możliwość przykładowo zminimalizowania różnorodnych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią pań. Natomiast jeżeli naszym problemem jest częstym zmęczeniem lekarstwem może okazać się specyfik zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki gatunek suplementu kupimy. Najważniejsze jest jego optymalne zażywanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt intensywne.